رونمایی ار نزم افزار هم یاد ،نرم افزار پیشگیری از آلزایمر

نرم افزار "هم یاد "اولین نرم افزار طراحی شده جهت پیشگیری از الزایمر روز سه شنبه ،16مهرماه1398 در سالن اساتید رونمایی شد.

این جلسه با سخنرانی دکتر دلبری"رئیس مرکز تحقیقات سالمندی "شروع شد ،ایشان فرمودند:جمعیت سالمندی 8میلیون نفر می باشند ویکی از موارد مهم افزایش مرگ ومیر با توجه به تحقیقات انجام شده وجود آلزایمر در سالمندان عزیز است و8-10 درصد از مهم ترین ریسک فاکتور ایجاد الزایمر ،سن است.بدین معنی که با افزایش سن بالای 80سال 30-40درصد احتمال ابتلا به آلزایمر افزایش پیدا می کند .

در ادامه دکتر امیر سالار جعفر پیشه"مدیر توسعه فناوری سلامت "در ابتدای صحبت خود ازحمایتهای  رئیس دانشگاه، معاون تحقیقات وفناوری وجناب آقای دکتر دلبری تشکرو قدردانی نمود .ودر ادامه فرمودند این دومین طرح حاصل از اولین فراخوان مشترک بین دانشگاه علوم بهزیستی ودانشگاه صنعتی شریف می باشد وهمچنین ایشان فرمودند این  نرم افزار  اولین نرم افزار پیشگیری از آلزایمر در کشورمی باشد که به همت خانم دکتر زنجری وتیم ایشان صورت گرفت.

در ادامه خانم دکتر زنجری جهت توضیح این محصول فرمودند: این نرم افزار تلاش دارد تا راه‌های پیشگیری از ابتلا به آلزایمر را برای خانواده‌ها شرح دهد و کمک کند تا افراد در معرض خطر با انجام برخی رفتارهای تقویت کننده مغز، از ابتلای خود به این بیماری پیشگیری کنند.  این نرم افزار بر اساس ریسک فاکتورهای آلزایمر، برای پیشگیری از دمانس (زوال عقل) و آلزایمر ساخته شده و به عنوان یک ابزاری کمک کننده در اختیار مردم قرار می‌گیرد تا بتوانند سلامت مغز خود را  ارتقا بدهند.

گفتنی است در کنار دکتر نسیبه زنجری، دکتر ابوالفضل مطهری، خانم هدی ترابی و خانم فاطمه زردبانی از گروه کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف و دکتراحمد دلبری؛ رئیس مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی در طراحی و ساخت این نرم افزار حضور داشته‌اند.


1398/07/17  -  ٠٨:١٧ / شماره خبر : ١٥٢٩٣ / تعداد نمایش : 37


خروج
دانشگاه علوم بهزیستی و ...معاونت آموزشیمعاونت تحقیقات و فناوریمعاونت توسعه مدیریت و منابعمعاونت درمان و توانبخشیمعاونت فرهنگی و دانشجوییکتابخانه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences